Schronisko – Kraków, Grochowa

OBIEKT PRZYSTOSOWANY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

SCHRONISKO CZYNNE CAŁĄ DOBĘ!!!

Zakwaterowanie od 16:00 w dniu przyjazdu, wymeldowanie do 11:00 w dniu wyjazdu.

Schronisko Grochowa

Informacja dla Gości przebywających w SSM Grochowa podczas pandemii COVID -19

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Gości i Pracowników prosimy Państwa o stosowanie się do regulaminów i wytycznych obowiązujących w naszym Obiekcie.

 1. Obowiązuje wypełnienie i podpisanie oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem Schroniska i pozostawienie  go w recepcji.
 2. Do dyspozycji naszych Gości przekazujemy ograniczoną liczbę miejsc noclegowych. Uprzejmie prosimy osoby zaszczepione o okazanie w recepcji dokumentu potwierdzającego zaszczepienie.
 3. Preferujemy płatności za pobyt kartą w dniu przyjazdu.
 4. Przy recepcji mogą przebywać osoby, które zostają zameldowane do wspólnego pokoju.
 5. Przebywanie w częściach wspólnych obowiązuje z zachowaniem odpowiednio dużej odległości w stosunku do innych Gości oraz Pracowników tj. 1,5-2 m
 6. Obowiązkowe jest stosowanie maseczek ochronnych w częściach wspólnych Schroniska.
 7. Należy ograniczyć do minimum czas przebywania w obszarze recepcyjnym.
 8. Wprowadza się bezwzględny zakaz przebywania w schronisku osób nie zakwaterowanych.
 9. Obowiązuje dezynfekcja rąk przy każdorazowym wejściu na teren Obiektu.
 10. Dla wspólnego bezpieczeństwa Gości oraz Pracowników prosimy o otwieranie okien znajdujących się w pokoju przed jego opuszczeniem w dniu wymeldowania.
 11. Za czystość i porządek w pokoju w trakcie pobytu Goście odpowiadają
 12. W pomieszczeniach wspólnych obowiązują limity przebywających osób opisane w tych pomieszczeniach.

 

SSM Kraków – Grochowa znajduje się w dzielnicy Podgórze przy trasie łączącej centrum Krakowa z okolicami Płaszowa. Drogą tą można wyjechać także prosto na obwodnicę Krakowa i autostradę. Nowo powstała trasa szybkiego tramwaju umożliwia sprawne poruszanie się po mieście. Dojazd do Rynku Głównego zajmuje około 15 – 20 minut.

Schronisko zlokalizowane jest w cichej i spokojnej okolicy, dzięki czemu można w nim wygodnie wypocząć z dala od zgiełku miasta. W sąsiadującej z budynkiem stołówce jest możliwość zamówienia bardzo dobrego wyżywienia w rozsądnych cenach. Duży bezpłatny parking należący do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego umożliwia zaparkowanie samochodów osobowych oraz kilku autokarów.

Około 200m. od budynku znajduje się duży teren rekreacyjny i zalew „Bagry” gdzie w czasie ciepłych dni można skorzystać z kąpieli, wypożyczyć kajaki, rowerki i inne sprzęty wodne.

Stanowimy tanią, bogato wyposażoną bazę noclegową w Krakowie, posiadamy idealne warunki szczególnie dla dużych grup zorganizowanych. Dla turystów indywidualnych oferujemy zróżnicowane cenowo, dostosowane do różnych oczekiwań naszych gości pokoje.  Szczególnie zapraszamy grupy wycieczkowe i  młodzież uczącą się pragnącą poznać uroki miasta Krakowa oraz okolic.

W schronisku można również zorganizować zajęcia świetlicowe z wykorzystaniem posiadanego przez nas sprzętu audiovideo, gier planszowych. Na życzenie naszych gości, zgłoszone odpowiednio wcześniej, jesteśmy w stanie zorganizować odpłatnie, pogadanki z zakresu turystyki i rekreacji, oraz inne według sugestii organizatora. Naszym gościom pomożemy zorganizować zwiedzanie Krakowa i okolic z przewodnikiem, oraz przedstawimy różne możliwości spędzenia czasu jakie oferuje miasto Kraków.

Zapraszamy również osoby niepełnosprawne, gdyż posiadamy 6 pokoi 2-3 osobowych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Obiekt posiada pozytywną opinię Państwowej Straży Pożarnej.

OFERUJEMY 200 miejsc

 • w pokojach 2,3,4,5 osobowych wyposażonych w tapczany,
 • 6 pokoi z aneksami kuchennymi i 2 łazienki przystosowane dla potrzeb niepełnosprawnych,
 • 23 pokoje o podwyższonym standardzie, z łazienkami i telewizorami,
 • apartament 4-6 osobowy o wysokim standardzie,
 • apartament studio z 4 pokojami jednoosobowymi
 • wszystkie pokoje wyposażone w TV
 • kuchnie samoobsługowe z pełnym wyposażeniem (lodówka, sprzęt kuchenny, kuchenka mikrofalowa, kuchenka elektryczna, czajniki),
 • zaplecze sanitarne z natryskami, suszarnią i prasowalnią,
 • sprzęt rekreacyjny: bilard, stół do ping-ponga.
 • świetlice wyposażone w TV+VIDEO,
 • możliwość zamówienia wyżywienia,
 • bezpłatne Wi-Fi na terenie całego obiektu,
 • sprzęt rekreacyjny: bilard, stół do ping-ponga.
 • Bezpłatny parking dla gości

ZAPEWNIAMY MIŁĄ I FACHOWĄ OBSŁUGĘ – ZAPRASZAMY!